Blog, Wiedza

Jakie są zalety korzystania z biurek regulowanych?

biurko stojące z drewnianym blatem i metalowymi nogami, stanowiące główny element aranżacji pomieszczenia, w którym znajdują się meble biurowe

Czy wiesz, że praca siedząca to dla gatunku ludzkiego tak naprawdę nowość? Dopiero niecałe 50 lat temu, wraz z pojawieniem się w biurach komputerów na dobre zasiedliśmy przy biurkach. Po pierwszych zachwytach, wśród pracowników zaczęły pojawiać się takie choroby jak zespół cieśni nadgarstka, cukrzyca, problemy z trawieniem, żylaki. Wcześniej praca była bardziej dynamiczna, każdy dokument trzeba było zanieść do innego pokoju, czasami budynku, pokonywaliśmy większe odległości pieszo, więcej się schylaliśmy itd. Nie da się ukryć, że nasze kręgosłupy, kolana i naczynia krwionośne źle znoszą 8-godzinne siedzenie za biurkiem. Czy można coś z tym zrobić? Oczywiście!

Jednym z innowacyjnych rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność, są biurka regulowane. Zaprojektowane z myślą o poprawie ergonomii, biurka te umożliwiają płynne przejście między pozycją siedzącą a stojącą, oferując użytkownikom niezrównaną elastyczność i korzyści zdrowotne.

biurko z automatyczną regulacją wysokości
biurko regulacja wysokości

Korzyści ze stosowania biurka regulowanego

Żyjemy coraz dłużej, pracujemy więcej, nie zanosi się też na skrócenie wieku emerytalnego. Dlatego musimy dbać o siebie, żeby być w dobrej formie, a pomóc nam może w tym biurko regulowane. Jakie są korzyści z pracy przy takim biurku?

Poprawia krążenie krwi

Regularne zmiany pozycji ciała w pracy poprawiają krążenie krwi, co zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i otyłości.

Niweluje żylaki, opuchliznę nóg i bóle głowy

Dynamika pozycji niweluje żylaki, opuchliznę nóg i bóle głowy.

Zmniejsza napięcie w mięśniach pleców, szyi, ramion i nadgarstków

Praca w pozycji stojącej, nawet przez kilka minut zmniejsza napięcie w mięśniach pleców, szyi i ramion. Popularną dolegliwością, która dotyka osoby spędzające wiele godzin przy komputerze jest tak zwany zespół cieśni nadgarstka. Pozycja stojąca również wymusza inny sposób ułożenia dłoni i pomaga pozbyć się bólu w okolicach nadgarstka.

Poprawia metabolizm i pomaga w odchudzaniu

Ponadto udowodniono, że najlepsze trawienie mamy w pozycji stojącej. Dlatego praca na stojąco zaraz po przerwie obiadowej znacząco wpływa na nasz metabolizm i wspomaga zachowanie smukłej sylwetki.

Zwiększona wydajność pracy i koncentracja

Użytkownicy biurek regulowanych odczuwają większą energię i lepsze samopoczucie. Nie da się ukryć, że wpływa to na ich wydajność i koncentrację.

Zwiększa zaangażowanie i satysfakcję pracowników

Wprowadzenie biurek regulowanych do miejsca pracy promuje zdrowy styl życia i może zwiększyć zaangażowanie oraz satysfakcję pracowników. Dzięki temu pracodawcy mogą stworzyć bardziej ergonomiczne i przyjazne środowisko pracy, co przekłada się na lepsze wyniki i efektywność całego zespołu.

Czytaj też: Biurko w sztuce Feng Shui – jak meble wpływają na energię w przestrzeni roboczej?

zalety pracy na stojąco

zalety pracy na stojąco

biurko regulowane drewniane do gabinetu
biurko regulowane drewniane

Ergonomia i kastomizacja to przyszłość – regulowane biurka w pracy współdzielonej

Ergonomia pracy to mówiąc krótko, szukanie jak najlepszych rozwiązań, aby pracowało się lepiej, szybciej, wygodniej i efektywniej. Zaś kastomizacja to dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta. Biurka elektryczne sprawdzają się świetnie we współdzielonych miejscach pracy, gdzie biurka są używane przez różne osoby. W prosty sposób można dostosować wysokość zachowując przepisy BHP i stworzyć przyjazne miejsce pracy dla wielu osób. Kastomizacja dotyczy dodatkowych elementów, w które można wyposażyć biurko, aby jeszcze bardziej poprawić ergonomię. Warto wybierać takie biurka, do których producent oferuje estetyczne maskownice i przepusty na kable oraz mediaporty z wejściami USB czy HDMI.

biurko z bałaganem vs. biurko uporządkowane

Dla dużych i małych

Biurko z elektryczną regulacją sprawdza się doskonale w domowych warunkach. Dzięki łatwo zmieniającej się wysokości mogą z niego korzystać osoby w różnym wieku, zarówno dorośli jak i dzieci. W przypadku młodszego pokolenia biurko regulowane może stać się towarzyszem na wszystkie lata edukacji. Dzieci rosną szybko, a biurko jest potrzebne przez conajmniej kilka lat. Aby nie wymieniać co chwilę mebli oraz zapewnić zdrowe i odpowiednio dostosowane miejsce do nauki warto zainwestować w biurko regulowane dla dzieci i młodzieży.

biurko stojące z drewnianym blatem i metalowymi nogami, stanowiące główny element aranżacji pomieszczenia, w którym znajdują się meble biurowe
biurko z regulacją wysokości dla dzieci

biurko regulowane dla dziecka

Biurko elektryczne – to się opłaca

Biurko regulowane dobrej jakości to spory wydatek. Na cenę składa się stelaż z panelem sterującym, blat oraz kastomizacje, które wybierzesz. Jedno jest pewne – jeśli nie wydasz tych pieniędzy na polepszenie warunków swojej pracy teraz, to będziesz musiał w przyszłości pracować jeszcze więcej, żeby zarobić na leki lub fizjoterapeutę. A może obawiasz się, że kupisz biurko regulowane i nie będziesz korzystał w pełni z jego możliwości? Wybierz model, którego stelaż łączy się z bezpłatną dedykowaną aplikacją w telefonie. W prosty sposób w aplikacji ustawisz, co jaki czas chcesz zmienić pozycję. Kiedy przyjdzie ten moment, panel sterujący zacznie migać na czerwono i da Ci znać, że Twoje ciało potrzebuje zmiany pozycji.

elektryczne biurko do podnoszenia

Wybierz biurko regulowane mądrze

Szukanie rozwiązań, aby poprawić jakość życia to bardzo dobra cecha. Optymalizacja przestrzeni i warunków w jakich pracujemy to wręcz konieczność. Przy biurku spędzamy minimum 40 godzin tygodniowo. To miejsce, przy którym pracujemy, spędzamy wolny czas oglądając filmy lub grając w gry, to miejsce, przy którym zarabiamy. Dlatego warto wybrać dobrze i mądrze. Jako producent nowoczesnych mebli premium z przyjemnością doradzimy i wspólnie zaprojektujemy z Tobą miejsce pracy, w którym będzie Ci się chciało pracować.

Przeczytaj również: Jak wybrać meble do biura: przewodnik

jak wykorzystać potencjał biurka regulowanego

jak wykorzystać potencjał biurka regulowanego