Biurko w sztuce Feng Shui – jak meble wpływają na energię w przestrzeni roboczej?

Zasady Feng Shui określają sposób układania przedmiotów, który sprzyja swobodnemu przepływowi energii, a także wpływa na równowagę pomiędzy różnymi elementami. Zasady te mogą przyczyniać się do stworzenia idealnych warunków do pracy, a więc takich, które będą sprzyjać kreatywności, koncentracji oraz produktywności i efektywności. Stosowanie tych zasad niesie ze sobą wiele korzyści i jest coraz częściej wykorzystywane w organizacji miejsc pracy.


Jak ustawić biurko według zasady Feng Shui?


Osiągnięcie optymalnego przepływu energii w miejscu pracy związane jest z zastosowaniem kilku zasad, wśród których można uwzględnić umiejscowienie biurka, jego kształt, a także układ przedmiotów na biurku.

Według zasad Feng Shui biurko powinno być umiejscowione tam, gdzie jest dobra widoczność na drzwi oraz okno, a jednocześnie powinno umożliwić siedzenie w tzw. pozycji dowódcy.

Co oznacza pozycja dowódcy?

Według zasad Feng Shui najlepiej jest, aby biurko było umieszczone w taki sposób, by użytkownik mebla miał widoczność na całą przestrzeń, jednak biurko nie powinno znajdować się wtedy bezpośrednio w linii z drzwiami.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w kwestii umiejscowienia biurka?

Wybierając miejsce na biurko, musisz sprawdzić przepływ energii w pomieszczeniu oraz unikać umieszczenia biurka w pobliżu negatywnej energii, jaką wytwarzają ostre krawędzie czy przewody elektryczne. Kolejne zasady dotyczą kształtu biurka, który również ma duże znaczenie w kontekście zasad Feng Shui.

Najlepszym wyborem są biurka o zaokrąglonych krawędziach, które tworzą przypływ energii. Biurka o ostrych kątach mogą prowadzić do blokady energii. Biurka w kształcie prostokąta lub kwadratu według Feng Shui są jak najbardziej akceptowalne, jednak warto unikać mebla w kształcie trójkąta lub innych nieprawidłowych kształtów.

Jak układ przedmiotów na biurku wpływa na pracę według zasad Feng Shui?

Uwzględniając wspomniane zasady, biurko powinno być czyste oraz uporządkowane i bez elementów, które są zbędne, ponieważ mogą one zakłócać przepływ energii. Na biurku pracowników najczęściej znajdują się przedmioty takie jak laptop, monitor, klawiatura czy myszka, a ich ułożenie jest kluczowe. Warto poustawiać te przedmioty w taki sposób, aby zapewnić wygodę, komfort i ergonomiczne ułożenie ciała. Istotne jest również zadbanie o estetykę biurka, a więc umieszczenie na blacie inspirujących i motywujących przedmiotów, jak np. rośliny lub obrazy.


Dobrze zaprojektowane biurko gwarancją licznych sukcesów w pracy


Zaprojektowanie biurka zgodnie z zasadami Feng Shui daje szansę na przyniesienie wielu korzyści w pracy oraz w sferze ogólnego samopoczucia. Kierując się takimi zasadami, nasze biurko będzie wpływało na większą produktywność, kreatywność oraz lepsze samopoczucie i zdrowie.

Jak elementy na biurku mogą przyczynić się do zwiększenia produktywności?

Odpowiednie rozmieszczenie przedmiotów usprawnia pracę oraz zapewnia wygodę podczas dostępu do potrzebnych materiałów czy narzędzi. Chaos panujący na biurku bardzo często prowadzi do rozproszenia uwagi i dekoncentracji.

Według zasad Feng Shui kluczowa jest harmonia i estetyka, które znacznie zwiększają kreatywność i pomysłowość. Warto zatem skupić się na dobrze dobranym oświetleniu, kolorowych elementach, a także przyjemnych dla oka ozdobach i przedmiotach. Takie otoczenie jest dla każdego użytkownika naprawdę korzystne.

Dobrze zaprojektowane biurko to także lepsze samopoczucie i zdrowie, ponieważ stosowanie się do zasad Feng Shui poprawia przepływ energii, a harmonijne otoczenie zmniejsza stres, napięcie oraz zachęca nas do utrzymania zdrowego stylu życia.

W ofercie marki Deerhorn posiadamy szereg mebli, które spełniają zasady Feng Shui i doskonale sprawdzają się w domach, mieszkaniach, biurach i gabinetach naszych Klientów.