Zalety mebli z drewna dębowego

Indywidualność każdego mebla do biura wykonanego z naturalnego drewna dębowego wynika z faktu, iż każda drewno ma swoją barwę, a to sprawia, że każdy produkt wykonany przez naszą firmę jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Naturalne piękno drewna idealnie uzupełnia wnętrza zaaranżowane w stylu loftowym, industrialnym czy skandynawskim.

Meble do biura, gabinetu lub domu wykonane z drewna mają wiele zalet i sprawdzają się w różnorodnych odsłonach. Warto poznać korzyści drewna dębowego i przekonać się, że ten surowiec niesie w sobie niesamowitą wartość nie tylko pod względem funkcjonalności i estetyki, ale również wytrzymałości, komfortu oraz wspaniałego przekazu.

eleganckie meble do biura

Nowoczesne biuro wyposażone w meble z drewna od marki Deerhorn zyska bardzo praktyczne wyposażenie, które stworzy również pozytywną aurę do pracy i wykonywania swoich obowiązków. Takie warunki są doskonałą opcją do realizacji codziennych zadań na najwyższym poziomie, dlatego meble marki Deerhorn aranżują wnętrza dużych biurowców, niewielkich gabinetów, kameralnych biur domowych, salonów, sypialni, a także pokojów dziecięcych i pokojów nastolatków.

Nowoczesna technologia, którą stosujemy w procesie produkcyjnym, pozwala nam wytwarzać meble o fabrycznej jakości. Ponadto skrupulatnie dbamy o detale, ponieważ chcemy, aby nasze meble z drewna cieszyły naszych Klientów tak bardzo, jak nas samych.

Zalety drewna dębowego w tworzeniu przyjaznej przestrzeni biurowej

Drewno jako surowiec ekologiczny cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników naturalnych rozwiązań, które wpływają na atmosferę i tworzą przyjazny klimat do pracy oraz realizacji swoich obowiązków. Inwestycja w meble z drewna dębowego niesie ze sobą wiele korzyści pod kątem praktyczności, wytrzymałości oraz estetyki.

Wytrzymałość, trwałość drewna dębowego

Drewno dębowe to naturalny, solidny surowiec, który wyróżnia się dużą wytrzymałością i trwałością. Naturalne drewno zabezpieczone w procesie olejowania zyskuje jeszcze większą odporność na plamy, zanieczyszczenia oraz uszkodzenia i ścieranie. Zabezpieczenie drewnianych komponentów przed plamami z kawy, herbaty oraz śladów po długopisie to znaczne ułatwienie i zapewnienie większego spokoju w codziennym używaniu mebla.

Drewno dębowe postrzegane jest jako królewski materiał wykorzystywany w wielu dziedzinach. Surowiec ten ma bardzo bogatą tradycję i sięga wielu wieków wstecz, gdzie dominował w różnorodnych obszarach – od budownictwa, przez rzemiosło, aż po meblarstwo. Dąb od lat cieszy się tak dużym uznaniem ze względu na swoją twardość, trwałość oraz estetykę i wiele korzystnych dla człowieka właściwości.

Trwałość drewna była sprawdzana już w bardzo odległych czasach, kiedy to starożytni Rzymianie wykorzystywali drewniane bele do konstrukcji Koloseum. Podobnie w czasach średniowiecznych drewno dębowe pełniło znaczącą funkcję w zdobieniu zamków i pałaców, co oprócz trwałości miało odzwierciedlać bogactwo i fenomen tego surowca. Do dzisiaj drewno dębowe jest symbolem prestiżu i luksusu, dlatego nasza firma wybrała właśnie ten surowiec do produkcji mebli w stylu industrialnym, loftowym oraz skandynawskim, nowoczesnym, boho.

Długowieczność i komfort użytkowania

Długa żywotność tego materiału sprawia, że meble wykonane z drewna dębowego posłużą swoim właścicielom przez wiele lat i będą mogły być wykorzystane również przez kolejne pokolenia. Długowieczne meble są przyjazne dla środowiska, a nasza misja to ekologiczne działania sprzyjające otaczającemu nas środowisku i jednocześnie korzystnie wpływające na Klientów.

Drewno dębowe w porównaniu z innymi materiałami, które również bardzo często są wykorzystywane w produkcji mebli, znacznie przyczynia się do zwiększenia komfortu użytkowników. Drewno we wnętrzach daje poczucie ciepła, spokoju, przyjaznej atmosfery oraz łączności i harmonii z naturą. Takie warunki korzystnie wpływają na produktywność i efektywność w pracy.

Nasze meble z drewna dębowego to również świetny wybór do domu lub mieszkania, gdzie po całym dniu pracy i wykonywania różnych obowiązków warto zanurzyć się w kojącej i wyciszającej przestrzeni. Meble z drewna bardzo dobrze oddziałują właśnie w strefie relaksu i odpoczynku.

Estetyka i uniwersalność oraz elegancja i styl

Meble to również doskonały wybór do pokoju młodzieżowego lub dziecięcego. Wysokiej jakości naturalne komponenty mebli będą nie tylko modnie się prezentować, ale także wprowadzą świetną atmosferę do przyswajania wiedzy, rozwiązywania zadań, spędzania wolnego czasu oraz czytania książek. 

Ponadto meble z drewna dębowego prezentują się znakomicie. Każda z naszej kolekcji występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: drewniano-białej oraz drewniano-czarnej. Delikatny i lekko miodowy odcień drewna pięknie komponuje się właśnie z klasyczną bielą lub czernią, a ubogacone takimi kolorami wnętrza są niezwykle przytulne dla użytkowników. Do mebli z drewna połączonych z białymi lub czarnymi elementami bardzo łatwo dopasować inne kolory.

Często dzięki tak stonowanym i minimalistycznym kolekcjom nasi Klienci uzupełniają swoje aranżacje fotelami i sofami w mocnych, intensywnych odcieniach, a całość wygląda fenomenalnie. Takie kompozycje sprawdzają się zarówno w biurach i gabinetach, jak i domach czy mieszkaniach. Ponadto do drewnianych mebli pasuje praktycznie każda struktura oraz wiele różnych materiałów, ponieważ drewno ma bardzo uniwersalny charakter. 

Warto podkreślić również fakt, że meble z drewna dębowego to solidne produkty, które wzmacniają markę, budują wizerunek firmy oraz wizerunek osobisty właściciela firmy. To bardzo ważne, aby świadomie budować swoją markę i prezentować się w taki sposób, w jaki chciałoby się być postrzeganym przez otoczenie.

Ponadczasowy styl oraz dziedzictwo i funkcjonalność

Dzięki drewnianym elementom każde wnętrze wypełnia się ponadczasową kulturą oraz historią, która jest kontynuowana przez obecne pokolenia.  Drewno dębowe ma w sobie nutę tajemnicy i wyjątkowego przekazu, który nadal jest czymś ważnym i niezbędnym w codziennym działaniu oraz funkcjonowaniu zarówno w biurach i gabinetach, jak i domach czy mieszkaniach.

Drewno ze względu na swoją trwałość potrafi przetrwać próbę czasu i być przekazywane z pokolenia na pokolenie w różnorodnych formach. Meble z drewna dębowego mają zdolność do przetrwania wielu lat i zachowania bardzo eleganckiego, modnego i imponującego wyglądu. Z wiekiem nie tracą na jakości, a wręcz nabierają uroku i niepowtarzalnego charakteru. Długa żywotność mebli z drewna znacząco przekłada się na ich wartość inwestycyjną, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli z tak trwałego surowca.

Naturalna harmonia

Drewniane elementy we wnętrzach przyczyniają się do zwiększania komfortu użytkowników, pozytywnie wpływają na ich koncentrację, a tym samym na otwartość umysłu i efektywność w pracy. Inspirujące otoczenie, jakie tworzy naturalne drewno, sprawia, że pobudzona jest również kreatywność i produktywność użytkowników.

Meble z drewna dębowego to naturalne piękno, które dodaje elegancji i ponadczasowości wszystkim wnętrzom. Drewno pomaga również wyciszyć się i złapać oddech w codziennym zabieganiu, dlatego tak wielu naszych Klientów bezdyskusyjnie poszukuje mebli, które składają się z drewnianych komponentów.

Drewno to surowiec pasujący do każdego stylu i wpływający na wygląd designerskich wnętrz z charakterem, który od stuleci ma wielu zwolenników. Estetyczny wygląd mebli z drewna sprawia, że prezentują się one doskonale i bezkonkurencyjnie praktycznie w każdym rodzaju wnętrz. Precyzyjnie wykonane i zabezpieczone wyróżniają się solidnością oraz sprawiają, że podnosi się prestiż pomieszczeń, w których się znajdują. Drewniane meble idealnie komponują się właściwie z wszystkimi kolorami ścian, różnymi typami podłóg oraz dodatkowymi strukturami wykorzystywanymi w aranżacji wnętrz.

Zaletą drewna dębowego jest również to, że meble pasują do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz, w których stają się główną ozdobą. Meble z drewna dębowego są cenione ze względu na swoją trwałość i solidność, ale także za niepowtarzalny wygląd i klimat. Naturalne piękno drewna zostało idealnie wyeksponowane dzięki pokryciu ich naturalnym olejowoskiem, który uwydatnia barwę drewnianych elementów, jednocześnie chroniąc je i pielęgnując. Takie zabezpieczenie sprawia, że mebel jest ochroniony przed plamami z kawy, herbaty lub innych napojów, a także przed śladami po długopisie, pisaku lub tuszu. Gładkie powierzchnie drewniane pokryte olejowoskiem znacznie łatwiej utrzymać w czystości i zadbać o estetyczny wygląd każdego dnia. 

Komfort i efektywność

Wykorzystanie dębu w meblach biurowych korzystnie wpływa również na zdrowie użytkowników. Wiele godzin spędzonych w zamkniętym pomieszczeniu podczas pracy, a później zakupy i powrót do domu często nie pozwala nam na spędzenie dłuższej chwili, aby obcować z przyrodą, cieszyć się jej urokiem oraz korzyściami.

Coraz częściej odłączamy się od natury i wpadamy w wir obowiązków oraz pracy, dlatego tak ważne jest, aby nowoczesne biura tworzyły środowiska wpływające na dobre samopoczucie. W związku z tym odpowiednio zaplanowane zaaranżowanie przestrzeni to klucz do stworzenia wymarzonych, sprzyjających warunków do pracy. Drewniane elementy we wnętrzach dają poczucie łączności i harmonii z naturą, która jest niezwykle kojąca. Wiele osób potwierdza, że naturalne materiały użyte w wyposażeniu wnętrz biur, gabinetów i domów mają niesamowicie korzystne oddziaływanie na zdrowie psychiczne, ponieważ drewno ma pozytywny wpływ na stany emocjonalne człowieka.

Ponadto wnętrza wyposażone w drewniane elementy mają działanie uspokajające, redukują stres, powodują spadek ciśnienia krwi oraz tętna, a także zwiększają kreatywność. Tak wiele pozytywnych aspektów sprawia, że pracodawcy coraz chętniej inwestują w meble z drewna dębowego, ponieważ chcą stworzyć swoim pracownikom komfortowe i ergonomiczne miejsce do pracy.

Ekologia i zrównoważony rozwój w produkcji mebli dębowych

Ekologia i naturalne materiały są obecnie bardzo cenione i wybierane przez znaczną część Klientów nie tylko na rynku polskim, ale i zagranicznym. Są to materiały organiczne, które występują w przyrodzie, a więc m.in. drewno, metal, cegła czy kamień. Przeciwieństwem materiałów naturalnych są materiały syntetyczne, czyli te, które zostały stworzone przez człowieka. Wśród syntetycznych materiałów wyróżnia się np. plastik, gres lub laminat. Oczywiście wybór naturalnych materiałów to świetna decyzja, ponieważ wyróżniają się one trwałością, wytrzymałością, a także niezależnie od wystroju wnętrz prezentują się naprawdę ponadczasowo, stylowo i zawsze modnie. Naturalne materiały pozytywnie wpływają również na samopoczucie oraz panujący w otoczeniu klimat. 

Świadomość oraz zrównoważony rozwój w produkcji mebli z kolejnym rokiem ciągle wzrasta w każdym obszarze naszego życia. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że naturalne materiały polepszają mikroklimat w pomieszczeniach i są znacznie bardziej przyjazne oraz komfortowe dla użytkowników. Naturalne surowce w porównaniu ze sztucznymi odpowiednikami nie prowadzą do degradacji środowiska.

Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że produkcja drewna może mimo wszystko prowadzić do negatywnych skutków w postaci wycinania lasów deszczowych oraz degradacji środowisk przyrodniczych. W związku z tym bardzo ważne jest stosowanie odpowiedzialnej, zrównoważonej i ekologicznej praktyki pozyskiwania drewna. Drewno ekologiczne jest produkowane przede wszystkim z poszanowaniem środowiska naturalnego. Uwzględnia się ochronę siedlisk, a także odnawialność zasobów i ograniczenie odpadów, czyli zasadę zero waste.

Jako świadomi producenci mebli z drewna i metalu skrupulatnie od początku naszych działań skupiamy się na tych aspektach i używamy drewna w sposób odpowiedzialny, aby nie szkodzić otaczającemu nas środowiskowi naturalnemu.

Warto również zaznaczyć, że drewno dębowe jest przyjazne dla środowiska. Jego trwałość oznacza, że nie trzeba często wymieniać mebli, co znacznie zmniejsza ilość odpadów i zużycie surowców. To zrównoważony wybór, który łączy w sobie elegancję, trwałość i dbałość o naszą planetę.

meble Biłgoraj producent wysokiej jakości
meble Biłgoraj producent wysokiej jakości

Meble z drewna dębowego do biura i gabinetu od marki Deerhorn – przykłady mebli dębowych do biura 

Wykonujemy meble drewniane na wymiar, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów, dlatego, jeśli szukasz solidnych i dopasowanych do Twoich wnętrz mebli na lata do biura lub gabinetu, znajdziesz je w naszej ofercie. Podczas produkcji naszych mebli skupiliśmy się na tym, aby były one w pełni ergonomiczne, ekologiczne i funkcjonalne, ponieważ te cechy przyczyniają się do stworzenia komfortowych warunków do codziennej pracy.

Stylowa kolorystyka i elegancki design

W naszych realizacjach koncentrujemy się na tym, aby zachować stonowaną kolorystykę, która doskonale komponuje się z innymi barwami czy strukturami. Połączenie drewna z bielą lub czernią zapewnia elegancję naszym meblowym propozycjom. Szeroka oferta mebli z drewna i metalu sprawia, że każdy z Klientów decyduje się na zupełnie inne rozwiązania. Biorąc pod uwagę solidność i wytrzymałość produktów nasi pracownicy zaprojektowali uniwersalne meble do biur i gabinetów, które wyróżniają się dopracowanymi detalami i praktycznymi akcesoriami.

Bogata kolekcja mebli do biura

W naszej ofercie znajdziesz meble do biura z kolekcji Loft Office, Loft Office Plus, Modern Office, Loft Office Slim, Modern Workplace, Pinum, a także meble z kolekcji Future Active. Każda z kolekcji niesie ze sobą nieco inną odsłonę, jednak elegancja, ponadczasowość i oryginalny design można znaleźć w każdej z nich.

Jeśli szukasz ergonomicznych mebli do biura w designerskim stylu, oferujemy szereg pięknych, masywnych i solidnie wykonanych mebli z wysokiej jakości drewna. Stylowo wykończone elementy drewniane pokryte olejowoskiem, ze względu na naturalność wyglądają bardzo okazale, a wyposażone nimi biuro lub gabinet zyskuje dodatkowego uroku i niebanalnego charakteru. Nasze meble sprawdzają się m.in. jako biurka dla prezesów firm, biurka dla pracowników, biurka dla lekarzy lub biurka dla adwokatów, prawników.

Funkcjonalność i nowoczesność

Zakup mebli Deerhorn to wybór stylu i charakteru na lata.

Nasza oferta mebli z drewna dębowego zawiera szereg funkcjonalnych oraz nowoczesnych produktów do biur i gabinetów. Posiadamy biurka, biurka narożne, biurka regulowane elektrycznie, szafy biurowe, regały na dokumenty, komoda do biura oraz stolik kawowy z drewnianym blatem, a także wiele innych praktycznych mebli, które w połączeniu z solidną konstrukcją metalową tworzą doskonałą całość wizualną i estetyczną.
Biurka regulowane to bestsellery w naszej ofercie, które doskonale sprawdzają się jako meble do biur i gabinetów oraz domów i mieszkań. Łatwa i intuicyjna w obsłudze zmiana wysokości blatu sprawia, że każdy użytkownik mebla niezależnie od wieku może samodzielnie wykonać tę czynność. Panel sterujący zapamiętuje aż cztery wysokości, a także informuje nas o aktualnym położeniu blatu nad posadzką.

Biurko regulowane powstało z drewna i metalu i dostępne jest w różnych konfiguracjach oraz rozmiarach. Biurko regulowane pozwala w szybkim czasie zmienić pozycję siedzącą w pracy na pozycję stojącą i odwrotnie. Nasze biurko regulowane z drewna i metalu sprawdzi się również w pokoju dziecięcym, ponieważ możliwość zmiany wysokości biurka sprawia, że mebel będzie rósł razem z dzieckiem. 

Oprócz biurka regulowanego dużą popularnością cieszą się również biurka narożne z drewna i metalu, które zapewniają ergonomiczne miejsce do pracy w biurze lub gabinecie. Biurka narożne to duża ilość miejsca, którą można zagospodarować w dostosowany do swoich potrzeb sposób. Duży blat do biurka pomieści zarówno laptopa, drugi monitor, materiały niezbędne do pracy, a nawet drukarkę, jak i inne drobne gadżety. Nasze biurko narożne, podobnie jak inne biurka od Deerhorn, mogą być wyposażone w funkcjonalne akcesoria w postaci m.in. podstawka pod laptopa na biurko w stylu loft, przedłużacz wpuszczany w blat biurka z USB-C, przepust kablowy biurkowy, a także pionowego kanału na kable. 

Oferta marki Deerhorn obejmuje również pojemne, piękne i dostojne szafy biurowe, które pomieszczą w sobie wszystkie niezbędne dokumenty, a często również nakrycia głowy czy płaszcz. Nasza szafa biurowa sprawdzi się jako szafa na segregatory, teczki oraz różne przedmioty i akcesoria. Podobną funkcję będą spełniały nasze regały industrialne oraz stylowe komody, choć oprócz swojej praktyczności są one również niezwykle estetycznym elementem wyposażenia wnętrz. Meble marki Deerhorn pięknie komponują się z nowoczesnymi dodatkami wnętrzarskimi oraz dekoracjami, a duża pojemność mebli pozwala na takie rozwiązania. 

Kto nie lubi wypić kawy w pięknych i komfortowych okolicznościach? W związku z tym oferta marki Deerhorn to również piękne i wygodne stoliki kawowe, które w otoczeniu skórzanych sof tworzą doskonałą harmonię do odpoczynku. Stoliki kawowe to połączenie drewnianego blatu zabezpieczonego przed plamami z kawy lub herbaty oraz solidnej konstrukcji metalowej malowanej proszkowo.

W zależności od indywidualnych potrzeb posiadamy różne modele stolików kawowych w dwóch odsłonach kolorystycznych – drewniano-białe oraz drewniano-czarne. Sofy do biura skórzane od Deerhorn to połączenie luksusu i praktyczności w bardzo eleganckiej formie. Drewno oraz skóra naturalna to kolejna ekologiczna koncepcja, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom natury i niebanalnych rozwiązań. 

Jak pielęgnować meble dębowe?

Meble z drewna to ponadczasowa inwestycja, o którą należy regularnie dbać. Warto pamiętać, że czyszczenie oraz pielęgnacja drewnianych mebli zależy w szczególności od sposobu wykończenia. O co dokładnie chodzi? Trzeba wiedzieć, czy meble, które posiadasz, są olejowane, woskowane czy lakierowane, ponieważ ich pielęgnacja będzie się między sobą nieco różnić.

Na początku warto pamiętać, że do czyszczenia i konserwacji drewnianych elementów trzeba stosować jedynie środki przeznaczone do tego typu surowca. Zastosowanie silnych środków chemicznych niedopasowanych do materiału może skutkować pojawieniem się przebarwień, a nawet zmian struktury drewna. Drewno naturalne, czyli takie, które jako firma Deerhorn stosujemy w produkcji mebli, odznacza się pewnym wskaźnikiem wilgotności, jednak nie lubi on bezpośredniego kontaktu z wodą, dlatego meble drewniane nie powinny być myte pod bieżącą wodą ani przy bezpośrednim użyciu wody czy też bardzo mokrą ściereczką. 

Drewniane meble zabezpieczone naturalnym olejowoskiem zyskują naturalne piękno oraz lekko miodową barwę. Olejowosk zapewnia skuteczną ochronę przed wilgocią oraz promieniowaniem UV, a także nie zostawia na drewnie powłoki, dzięki czemu dotykając mebla, możesz poczuć naturalne drewno.

Jak czyścić i pielęgnować drewniane meble od Deerhorn?

Przede wszystkim naturalny olejowosk chroni powierzchnie drewniane przed plamami i zabrudzeniami, dlatego drobne nieczystości wystarczy zetrzeć delikatnie wilgotną i miękką szmatką. Jeśli to nie pomaga, wtedy przechodzimy do odnawiania blatu.

  1. Ścieramy całość elementu dębowego papierem ściernym o gradacji 220, a następnie 400 na gąbce
  2. Powstały w wyniku szlifowania pył zbieramy najlepiej suchą ściereczką lub ręcznikiem papierowym
  3. Po przetarciu pyłu można przystąpić do olejowania. Do nakładania oleju używamy pada, który znajduje się w zestawie. Pada można zastąpić też wałkiem lub gąbką do mycia naczyń
  4. Po malowaniu należy odstawić elementy do wyschnięcia (średnio od 4-6 godzin w zależności od temperatury i wilgotności powietrza)

Na czym polega konserwacja mebli drewnianych pokrytych naturalnym olejowoskiem?

Konserwacja ta polega przede wszystkim na nałożeniu oleju do drewna, najlepiej takiego samego, jakim mebel był zakonserwowany podczas produkcji lub takiego, który przeznaczony jest bezpośrednio do drewna dębowego. Należy stosować się do wskazówek ujętych na opakowaniu oleju, a więc przy użyciu suchej szmatki lub za pomocą pędzla należy nałożyć olejowosk, nadmiar zetrzeć, a całość wypolerować.

Tak regularnie zabezpieczane powierzchnie drewniane będą jeszcze bardziej odporne na czynniki zewnętrzne i posłużą swoim Właścicielom przed długie lata. Regularna troska i dbałość o naturalne drewno dębowe odwdzięczy się zarówno doskonałą jakością mebla, jak i wspaniałą estetyką i długowiecznością. Meble z drewna i metalu to niezwykle wytrzymałe produkty, jednak warto pamiętać o odpowiednim ich traktowaniu, czyszczeniu i pielęgnowaniu.