BLATY DREWNIANE

stół z drewnianym blatem

Co to jest lamela? Lamele to te elementy drewna, z których składa się blat. Na zdjęciu obok widzimy blat wykonany z wąskich lamel.

Blaty zabezpieczamy dwoma warstwami mieszanki naturalnego oleju i wosku tak by drewno nie chłonęło wilgoci i było odporne na zaplamienia.

biurka z drewnianymi blatami

biurka z drewnianymi blatami

Na co ma wpływ szerokość lameli? Szerokość lameli to głównie walory estetyczne. Zatem blaty o różnej szerokości lameli różnią się wyglądem i ceną.

meble z drewna do biura
stoły konferencyjne Warszawa

Skąd wynika różnica w cenie blatów? Blaty z wąskiej lameli wykonywane są maszynowo. Większość procesów wykonują przemysłowe urządzenia stolarskie stąd niska cena. 90% blatów dębowych dostępnych na runku to właśnie blaty z wąskiej lameli.

Blaty drewniane z szerokich elementów powstają inną techniką. W tym przypadku ręcznie dobieramy deski po czym łączymy inną techniką niż w przypadku wąskiej lameli. Proces produkcji jest dłuższy. A na wyższą cenę mają też wpływ wyższe koszty materiałów.

producent blatów drewnianych
meble z drewnianymi blatami

W standardzie wykonujemy meble z blatów dębowy o grubości 18 i 38-40 mm.

Blaty o grubości 18 mm mają lamelę szerokości 40 mm (produkcja m.in. komód, szaf, biurek Slim, regałów).

Blaty o grubości 38-40 mm mają lamelę szerokości 18-30 mm (produkcja m.in. biurek, stołów, szafek RTV).

drewniany blat na stół

Blaty dębowe z szerokich desek.

loftowe meble z drewna

Na specjalne zamówienie wykonujemy blaty z selekcjonowanych szerokich desek dębowych*. Pęknięcia wypełniamy czarną żywicą.

 

*Chwilowo opcja niedostępna. Prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta.