Zobacz jakie blaty możesz wybrać do swoich nowych mebli.

meble z drewnianymi blatami

Standardem jest u nas blat dębowy o grubości 38mm. Składa się z wąskich lamel o szerokości 2cm. Z wykorzystaniem tego blatu robimy biurka, komody, stoły, regały, szafki RTV oraz wiele innych.

Dlaczego ten rodzaj blatu?

  • Blat, składający się z wielu starannie wyselekcjonowanych elementów (lameli) charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na pęknięcia i wypaczenia w przeciwieństwie do blatów z jednego kawałka drewna.  ok. 95% blatów drewnianych stosowanych w meblarstwie to blaty klejone. Blat z jednego kawałka drewna to wyjątkowa rzadkość z uwagi na dostępność oraz bardzo wysoką cenę.

Inne rodzaje blatów drewnianych na zamówienie.

Blat premium.

Na zamówienie wykonujemy blaty z szerokich elementów dębowych z pęknięciami.

Rozwiązanie często stosowane w domach oraz restauracjach. Takie blaty wyglądają bardzo imponująco a ich wadą jest cena. Stół z takim blatem może kosztować kilka tysięcy złotych w zależności od rozmiaru.

blat drewniany z pęknięciami
blaty dębowe

Blat premium.

Dla osób, którym zależy na bardziej jednolitym blacie na zamówienie wykonujemy szersze lamele. Blat może składać się z szerokich ale krótkich lameli lub elementów na całą długość stołu. W takich przypadkach prosimy o kontakt w celu dobrania odpowiedniego rozwiązania.

Sosna szczotkowana. 

Szczotkowanie drewna uwypukla fakturę nadając charakteru. Przy ciemnym wybarwieniu taki blat wygląda na postarzony.

Gdzie najczęściej stosowane są blaty szczotkowane? Kawiarnie, restauracje.

sosna szczotkowana