BLATY DREWNIANE DO BIUREK, STOŁÓW

blat do biurka

Co to są lamele? Lamele to te elementy drewna, z których składa się blat drewniany najczęściej do biurek. Na zdjęciu obok widzimy blaty drewniany do biurek wykonane z wąskich lameli.

Blaty drewniane do biurek zabezpieczamy dwoma warstwami mieszanki naturalnego oleju i wosku, tak by drewno nie chłonęło wilgoci i było odporne na zaplamienia.

blat drewniany do biurka

blat drewniany do biurka

Na co ma wpływ szerokość lameli drewnianych? Szerokość lameli to głównie walory estetyczne. Zatem blaty drewniane do biurek o różnej szerokości lameli drewnianych różnią się wyglądem i ceną.

meble z drewna do biura
blat drewniany do biurka

Skąd wynika różnica w cenie blatów? Blaty drewniane do biurek z wąskiej lameli wykonywane są maszynowo. Większość procesów wykonują przemysłowe urządzenia stolarskie stąd niska cena. 90% blatów drewnianych do biurek dostępnych na runku to właśnie blaty z wąskiej lameli.

Blaty drewniane do biurek z szerokich elementów powstają inną techniką. W tym przypadku ręcznie dobieramy deski po czym łączymy inną techniką niż w przypadku wąskiej lameli. Proces produkcji jest dłuższy. A na wyższą cenę mają też wpływ wyższe koszty materiałów.

blaty drewniane do biurka producent
meble z drewnianymi blatami

W standardzie wykonujemy meble z blatów dębowych o grubości 18 i 38-40 mm.

Blaty drewniane o grubości 18 mm mają lamelę szerokości 40 mm (produkcja m.in. komód, szaf, biurek Slim, regałów).

Blaty drewniane o grubości 38-40 mm mają lamelę szerokości 18-30 mm (produkcja m.in. biurek, stołów, szafek RTV).

drewniany blat na stół

Blaty drewniane dębowe z szerokich desek

blaty drewniane do biurek

Na specjalne zamówienie wykonujemy blaty drewniane z wyselekcjonowanych szerokich desek dębowych*. Pęknięcia wypełniamy czarną żywicą.

 

*Chwilowo opcja niedostępna. Prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.