Biurka, Biurka z regulacją, Biuro, Realizacje

Ola Żelazo i jej sposób na zdrowe plecy-ćwiczenia, które możesz wykonać w pracy

Ola Żelazo i biurko z regulacją wysokości
Meble Deerhorn / Realizacje / Biurka / Ola Żelazo i jej sposób na zdrowe plecy-ćwiczenia, które możesz wykonać w pracy
Ola Żelazo i biurko z regulacją wysokości

Zobacz, jak Ola Żelazo pracuje przy biurku regulowanym, jakie ćwiczenia wykonuje i jak dba o swoje zdrowie.

Joga Żelazo, czyli Aleksandra Żelazo –trenerka fitnessu, pilatesu i dyplomowana nauczycielka jogi. Jest autorką książek “Bądź fit”, “Jak zmobilizować się do aktywności. Przewodnik motywacyjny w wersji praktycznej”. Aktywność fizyczna jest nieodłącznym elementem każdego dnia.

Ola posiada kanał na Youtubie, na którym przedstawia różne ćwiczenia. Pokazuje, jak zadbać o ciało, równowagę duchową, umysł oraz o zdrową dietę.

Pomogła i nadal pomaga wielu osobom jak dbać o zdrowie, aktywność fizyczną i jak cieszyć się życiem.  Jak sama mówi “daję proste rozwiązania, które wspierają kobiety w ich przemianach, w budowaniu poczucia własnej wartości. Motywuję do regularnych ćwiczeń.”

Biurko podnoszone elektrycznie, a praca przy tradycyjnym biurku. Co powinieneś/powinnaś wiedzieć?

Jeśli do tej pory pracowałeś/aś na siedząco to zalecam stopniowe przejście z pracy siedzącej na stojącą. Dzięki temu zaczniesz przyzwyczajać swój organizm do zmian. Zmian na lepsze.

Zaplanuj pracę tak, aby na stojąco spędzić 20 minut, a siedząc 40 minut. Później stopniowo zwiększaj czas pracy na stojąco. Stanie jest dużo korzystniejsze dla naszego zdrowia.

W pozycji siedzącej w dużej mierze jesteśmy nieaktywni i trudno przez cały czas utrzymać prawidłowe ustawienie kręgosłupa.

Stojąc, angażujemy mięśnie pośladkowe, mamy napięte mięśnie tułowia i możemy ustabilizować biodra. Poza tym stojąc, łatwiej zmieniać pozycję, poruszać biodrami, przenosić ciężar ciała z nogi na nogę.

Pamiętaj, żeby w miarę możliwości wybierać płaskie buty.

Jak dostosować biurko do swoich potrzeb? 4 wskazówki do prawidłowej postawy podczas pracy

  • siedzisko krzesła powinno być ustawione tak, żeby móc oprzeć dolne plecy o oparcie
  • stopy powinny płasko spoczywać na podłodze
  • łokcie powinny opierać się o blat pod kątem 90-100 stopni
  • monitor ustaw tak, żeby utrzymywać głowę prosto i ogarnąć wzrokiem całą powierzchnię monitora, bez ruszania głową. Aby tak było, monitor powinien być ustawiony na nadstawce pod monitor. Pamiętaj jednak, że to pozycja wyjściowa, na jakiś czas. Zmieniaj ją jak najczęściej, pamiętając o zachowaniu neutralnej pozycji kręgosłupa. Głowę utrzymuj w pozycji prostej i co 20-30 minut wstawaj, i poruszaj się. Odsuwając się od oparcia, zaangażujesz do pracy mięśnie przykręgosłupowe i stabilizujące postawę.
Ola Żelazo przy biurku regulowanym
Ola Żelazo przy biurku regulowanym

Jak dobrać właściwą wysokość podczas stania? Ola Żelazo przedstawia, na co zwrócić uwagę

  • wyprostuj postawę i zegnij ręce tak, aby przedramiona były ułożone równolegle do podłogi. Blat biurka powinien być na wysokości łokci. Jeśli jednak poczujesz, że w tej pozycji nie jest Ci wygodnie, opuść blat nieco niżej
  • poszukaj takiego ustawienia, w którym jesteś w stanie utrzymać postawę bez garbienia się i bez napinania barków, czyli taką, w której po prostu jest Ci wygodnie
  • stojąc przy biurku, łokcie powinny być blisko tułowia, a nadgarstki ustawione w jednej płaszczyźnie z łokciami i barkami
  • ustaw monitor tak, żeby utrzymywać głowę prosto i ogarnąć wzrokiem całą powierzchnię monitora, bez ruszania głową. Aby tak było, monitor powinien być ustawiony na nadstawce pod monitor.
biurko regulowane Deerhorn Ola Żelazo
biurko regulowane Deerhorn Ola Żelazo

Jak często robić przerwy podczas pracy biurowej?

Codzienna kilkugodzinna praca przy biurku może mieć negatywne skutki dla naszego ciała. Dlatego tak bardzo ważne jest nie tylko odpowiednie dostosowanie biurka i krzesła do naszej postawy, ale także robienie sobie przerw w ciągu dnia pracy. Takie przerwy są zbawienne dla naszego ciała i oczu.

  • aby zadbać o swoje oczy zastosuj metodę ,,20/20/20’’. Co 20 minut rób sobie przerwę i przez 20 sekund patrz w dal na oddalonego coś od Ciebie o 20 stóp (ok. 6 metrów)
  • możesz też zrobić inne ćwiczenie – zasłaniaj oczy dłońmi na kilka sekund. Należy wykonać minimum 5 takich powtórzeń
  • Zmieniaj pozycję siedzenia lub stania. Tak często, jak ciało tego potrzebuje (np. co 2 minuty) – zmieniaj ustawienie nóg, wyciągnij boki tułowia, ściągnij barki na zewnątrz, wykonaj ruchy głową, spójrz w dal
  • przerwę na ruch rób co 30 minut. Twoje ciało tego potrzebuje. Wstań lub odejdź od biurka, żeby wyprostować sylwetkę, poprawić krążenie w mięśniach (głównie ramion, barków, nadgarstków, szyi, palców). Takie przerwy na ruch i mobilizację powinny trwać minimum 2 minuty.

Liczne badania wykazały, że pracownicy, którzy ruszają się podczas dnia pracy, zwiększają kreatywność, produktywność i zaangażowanie w pracę, ale przede wszystkim mają zdrowsze kręgosłupy od osób, które siedzą bez przerwy. Ruchy, które wykonasz podczas przerwy zależą od Ciebie, Twoich potrzeb i możliwości przestrzennych. Bądź kreatywny. Tutaj znajdziesz przykłady ćwiczeń:

Jak ważne są ćwiczenia podczas pracy i jakie wykonywać?


Przerwy podczas pracy na ruch i mobilizację są konieczne, jeśli nie chcemy skarżyć się na bóle pleców, szyi czy nadgarstków. Częste zmiany pozycji są bardzo pomocne by minimalizować negatywne skutki siedzenia.

Jednak to przede wszystkim ćwiczenia i ruch są nam najbardziej potrzebne. Pozostając przez wiele godzin w pozycji siedzącej, nierównomiernie rozkładamy napięcia i rozluźnienia w ciele, co często prowadzi do wad postawy.

Takie zjawisko obserwuje się przede wszystkim u osób o siedzącym trybie życia. Takie osoby garbią się i narzekają na bóle.

Siedząc w wymuszonej pozycji, skracamy mięśnie zginające kolana i biodra, przez co czujemy się zesztywniali po wstaniu z krzesła. Siedząc mamy również zmniejszone przepływy krwi w nogach.
Pamiętajmy, że odpowiednio aktywowany organizm, to również lepiej pracujący umysł.


Wstawaj od biurka co 30 minut.

Wykonaj wtedy proste ćwiczenia:

  • krążenia barków
  • krążenia szyi
  • skłony do boku
  • skłony w przód
  • wyciąganie ramion do góry
  • rolowanie kręgosłupa
  • na koniec, przejdź się, weź szklankę wody, zrób kilka przysiadów. I z nową energią wracaj do pracy.
ćwiczenia w pracy z Olą Żelazo
ćwiczenia w pracy z Olą Żelazo

Ile ćwiczeń należy wykonywać?

W czasie każdej przerwy wykonaj ok. 2-6 ćwiczeń. Praca przy biurku z elektryczną zmianą wysokości, to komfort dla mojego ciała. Mogę sama decydować kiedy stać, a kiedy usiąść.

Biurko regulowane od Deerhorn

Biurko regulowane umożliwia w jednej chwili zmianę pozycji z siedzącej na stojącą. Zmiana wysokości jest szybka i prosta. Dodatkowo, mogę zapisać moje wysokości w pamięci, co znacznie przyspiesza dostosowanie wysokości do pożądanej. Podczas pracy lubię pozycję stojącą, ponieważ wtedy prawie cały czas się ruszam. Przenoszę ciężar ciała z nogi na nogę, ruszam biodrami i mam prawidłowo ustawiony kręgosłup. Dzięki temu biurku zwiększam produktywność, jakość i komfort pracy.

Cieszymy się, że Ola Żelazo poleca nasz produkt. To dla nas niezwykle ważne i cenne. Jest to potwierdzenie, że biurko regulowane od Deerhorn spełnia wymagania i oczekiwania Oli Żelazo, która dba o swoje zdrowie i komfort oraz efektywność pracy.

Ola Żelazo i biurko z regulacją wysokości
Ola Żelazo i biurko z regulacją wysokości

Dlaczego meble z drewna do biura i gabinetu od Deerhorn – podsumowanie.

  • drewno ma bardzo wysoką twardość, dzięki temu jest odporne na uszkodzenia mechaniczne
  • wprowadza naturalny i ciepły charakter do kadego wnętrza
  • nasze meble są produkowane z materiałów przyjaznych dla środowiska
  • oferujemy możliwość personalizacji naszych mebli, co pozwala klientom na stworzenie biurka idealnie dostosowanego do ich potrzeb i wymagań

Przeglądaj nasze biurka do biur i gabinetów

Zapraszamy do oglądania, obserwowania, lajkowania i komentowania 🙂